четвер, 28 липня 2016 р.

День хрещення Київської Русі відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 25 липня 2008 року щорічно 28 липня
Разом з тим цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Русі. У документі відзначається необхідність відзначення на належному рівні, зважаючи на важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід'ємної частини європейської цивілізації, визнання ролі хрещення Київської Русі - України для української державності, збереження та розвитку національної культурної та історичної спадщини.

середа, 20 липня 2016 р.

Папа Римський Франциск упродовж 26-31 липня перебуватиме з візтом у Польщі, під час якого він візьме участь у XXIX Світових днях молоді (CДМ), які відбудуться у цей період.
“З нагоди найближчих Світових днів молоді, які відбудуться у Кракові, приймаючи запрошення найвищої влади Речі Посполитої і польського духовенства, Його Святість Франциск перебуватиме з пастирським візитом у Польщі з 27 по 31 липня”, – йдеться у повідомленні Ватикану.
Світові дни молоді – католицький з'їзд, який має святковий характер і орієнтований на молодих людей з усього світу. Хоча подію організовує Католицька церква, запрошення поширюється на всіх молодих людей, незалежно від віросповідання.
У XXIX СДМ вже задекларували свою участь понад півмільйона осіб із 157 країн світу.

субота, 16 липня 2016 р.

Особливості вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році

Відповідно до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою і вивченням етики чи курсів духовно-морального спрямування (додаток 13 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 р. № 409 в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.05. 2014 № 664) у 2015/2016 навчальному році в 5-6 класах продовжується вивчення предмета «Етика» або інших курсів духовно-морального спрямування. Для шкіл, що користуються іншими Типовими планами, ці курси можуть вивчатись за рахунок варіативної складової. Натепер Міністерством рекомендовано такі програми:

«Етика» (вид-во «Перун», 2005),

«Християнська етика в українській культурі» (вид-во «Сім кольорів», 2013),

«Біблійна історія та християнська етика» (вид-во «АСМІ», Полтава,2011),

«Основи християнської етики» (вид-во «Літера ЛТД», 2011).

Міністерство освіти і науки України передбачило можливість вивчення в школах етики або інших предметів духовно-морального спрямування не лише в варіативній, але і в ІНВАРІАНТНІЙ складовій навчального плану.

Викладання основ християнської етики в загальноосвітніх навчальних закладах відбувається за умови письмової згоди батьків та за наявності підготовленого вчителя.

Зміст курсів духовно-морального спрямування не передбачає катехізацію, неприпустимим є також нав’язування учителем дітям власних поглядів у ставленні до тих чи інших Церков, примусу дітей до молитви під час уроків, відвідування церковних служб тощо.

Предмети духовно-морального спрямування слід викладати в тісній співпраці з батьками, давати їм можливість відвідувати уроки і позакласні заходи з предмета.

10 заповідей для батька

I. Перший обов’язок батька по відношенню до дітей – любити їхню маму.
Виховання – завжди командна гра. Батько може захистити матір, підміняючи її, даючи їй можливість відпочити, відновитися і знайти трохи часу для себе.
II. Батько перш за все повинен “бути”.
Його присутність повинна означати: “Ви, моя сім’я, – найголовніше в моєму житті”. Бути у випадку батька означає спілкуватися з дітьми, обговорювати їхні проблеми, залучати їх, наскільки це можливо, до участі у своєму житті. І навчитися помічати всі малі і великі знаки, які постійно надсилають діти.
III. Батько є прикладом, хоче він того чи ні.
Батько – зразок чесності, порядності і доброзичливості. Навіть якщо діти не помічають цього, а іноді і заперечують, насправді вони дивляться на те, що і як робить батько і чому він робить так, а не інакше. Те, що ми називаємо совістю, багато в чому залежить від батька.
IV. Батько гарантує надійність.
Батько – це охоронець. Вся сім’я чекає, що батько захистить її. Батько охороняє також тоді, коли визначає певні правила, часові та просторові обмеження, іноді забороняючи певні речі. Це найкращий спосіб сказати: “Я дбаю про тебе”.
V. Батько заохочує і надає сил.
Батько доводить свою любов повагою, слухаючи і приймаючи. Його любов – справжня, як у тих, хто говорить: “Що б не трапилося, я завжди з тобою!” Завдяки цьому у дітей з’являється самоповага. Батько завжди готовий допомогти своїм чадам, компенсуючи їхні слабкості.